+421 911 655 898
Rýchla cenová ponuka zdarma!
heatin logoCenová ponuka
Vypracujeme Vám cenovú ponuku rýchlo a zdarma. Neváhajte, môžete vedieť cenu zateplenia kvalitnou PUR izoláciou už dnes!
* Váš email
Údaje, ktoré nám poskytnete, budú použité výhradne na účely kalkulácie a kontaktovania.
Vaše tel. číslo
Máte záujem o zateplenie:
* Miesto objektu na zateplenie
Orientačná plocha na zateplenie
Ak neviete, upresnite v poznámke prosím.
Poznámka
* Kliknutím na tlačítko "Odoslať" potvrdzujete, že ste sa oboznámili a súhlasíte so zásadami o ochrane osobných údajov.
Odoslať

O izolácii

Polyuretánová pena prináša radu výhod

ČO JE STRIEKANÁ IZOLÁCIA?

Mäkká interiérová pena

Interiérová mäkká pena je v súčasnosti najúčinnejší tepelnoizolačný materiál do podkroví a stropov bungolovov. Je výnimočná z dôvodu parovej difúznosti, vzduchovej nepriepustnosti cez penu, nulového výskytu alergénov a plesní a odpudzovaniu akýchkoľvek škodcov a hmyzu. Nemenej dôležitou vlastnosťou peny je takmer nulová kumulácia tepla a prehrievania.

Tvrdá exteriérová pena

Exteriérová tvrdá pena je dvojnásobne účinnejši izolant oproti klasickým materiálom ako polystyrén alebo vlna. Postačuje Vám iba polovičná hrúbka v porovnaní s klasickými izolačnými materiálmi (polystyrén, minerálna vlna) na dosiahnutie rovnakých parametrov! A čo viac? Táto pena je zároveň hydroizolácia a parobrzda! Najčastejšie sa umiestňuje dovnútra plechových hál, podláh a plochých striech.

Výhody striekanej pur izolácie

ŠETRÍ PENIAZE
Striekanou izoláciou ušetríte až 70% nákladov na vykurovanie.
DETAILNÁ VÝPLŇ
Striekaná pena vyplní detailne všetky špáry, diery a medzikrokvový priestor.
RÝCHLA IZOLÁCIA
Až 250 m² zaizolujeme za jediný deň!
ZDRAVOTNÁ NEZÁVADNOSŤ
Pena má všetky zdravotné certifikáty a atestácie.
ZVUKOVÁ IZOLÁCIA
Prestup zvuku cez penu je absolútne minimálny.
TRVÁCNOSŤ
Pena nestráca tepelnoizolačné vlastnosti a tvar minimálne 25 rokov.
ŠKODCOVIA A HMYZ
Pena je odolná a odpudzuje hlodavce a hmyz.
HODNOTA ZA PENIAZE
Zvyšuje hodnotu Vášho majetku.

Príprava na aplikáciu

strop
príprava úchytov na sadrokartónovú konštrukciu (priame závesy, motýle a iné typy)
osadenie všetkých strešných okien, výlezov, kanalizačných a odvetrávacích prestupov
obalenie hornej časti komína 5cm hrubou kamennou vlnou (nepovinné)
izolácia podkrovia
uzatvorte priestor medzi pomurnicou a poistnou hydroizolačnou fóliou pod škridlou (napríklad polystyrénom, OSB doskou, prípadne vytiahnite fasádny izolačný systém až pod strešnú fóliu)
okná
všetky okná a omietky musia byť dôkladne zakryté ochrannými fóliami (túto službu však za Vás radi urobíme my)
v prípade jestvujúcej podlahy (kachličky, parkety a iné) je nutné rozprestrieť kartóny po celej ploche (aj túto službu za Vás radi urobíme my)
elektrická prípojka
na stavbe je potrebné zabezpečiť elektrickú prípojku 380V s minimálnym istením 25 ampérov typu B

Často kladené otázky

Nielen pri aplikácii striekanej penovej izolácie, ale aj pri akomkoľvek inom druhu izolácie či izolačného systému je najideálnejšie inštalovať izoláciu až po prebehnutí tzv. „mokrých“ procesov, a to z dôvodu, aby sa nedostávalo do izolácie nadmerné množstvo vodných pár vyprodukované týmito procesmi.
Okná sú nevyhnutné pri aplikácii striekanej peny v zimných, resp. chladných obdobiach. V týchto obdobiach je nevyhnutné vykúriť priestor aplikácie na 15 stupňov celzia, o ktoré sa postarajú aplikátori inštaláciou vyhrievacích diel vo Vašom dome. Okná sú počas aplikácie vždy zakryté fóliami. Naopak v letnom období sú okná skôr prekážkou, nakoľko teplota vonkajšieho vzduchu je nad 15 stupňov a teda aplikátorom okná predlžujú čas aplikácie, ktorí strávia ich obalovaním do fólií.
Pred aplikáciou striekanej izolácie nie je v zásade SDK konštrukcia prekážkou. Jej inštalácia môže však výrazne aplikáciu spomaliť, vo výnimočných prípadoch aj sťažiť. Ideálne preto je, nainštalovať len úchyty pre SDK konštrukciu a až po aplikácii striekanej izolácie osadiť samotnú CD konštrukciu.
Mäkká polyuretánová izolácia (interiérová) má otvorenú bunkovú štruktúru a teda cez ňu prenikajú akékoľvek vodné pary. Pokiaľ by však bola pena inštalovaná na hydroizoláciu (OSB dosku alebo iné) treba brať do úvahy, že je nutné izoláciu opatriť parozábrannou fóliou (a teda hydroizoláciou) aj z druhej strany, inak by nám v takomto prípade izolácia nasiakla, nakoľko vodné pary by nemali kam odchádzať. Pri tvrdej striekanej izolácii sa môžeme baviť už o solídnej „parobrzde“ pri hustote 25-35kg/m3. Strešné peny s hustotou 50-60kg pôsobia ako hydroizolácie samotné.
Mäkká interiérová izolácia bola vyvinutá pre podkrovia, podhľady, klieštiny a priečky a nie je pochôdzna. Pre zabezpečenie pochôdznosti je nutné vytvoriť roštovanie, ktoré sa po vyplnení penou zakryje OSB doskou. Ďalšou možnosťou je použitie polotvrdej polyuretánovej peny (< 30kg/m3), ktorá je pochôdzna v rámci obmedzeného využívania. Plná pochôdznosť sa dosahuje pri strešnej tvrdej pene (< 50kg/m3).
Pre zvukovú izoláciu priečok, medzipodlaží, prípadne priestorov nad priečkami, ktoré neboli domurované úplne po vrch, je vhodné použiť mäkkú polyuretánovú izoláciu s otvorenou bunkovou štruktúrou. Práve otvorená bunka tejto izolácie vynikajúco pohlcuje zvukové vlny, a neprepustí viac ako 40dB. Interiérová pena je výborný zvukový izolant aj v prípade šikmých plechových striech. Počas silných daždov odizoluje pena nepríjemné zvuky narážajúcich vodných kvapiek na povrch plechu.
Striekaná polyuretánová izolácia bola vyvinutá za účelom tepelnej izolácie, a teda znižuje energetickú náročnosť stavby a náklady spojené s vykurovaním v zimnom období, ale i chladením v letnom období. Mimoriadnou výhodu oproti iným materiálom je fakt, že táto izolácia nekumuluje teplo!!! Príklad. Vatou izolovaná strecha v hrúbke 30cm nakumuluje počas horúceho dňa toľko tepla, že vata ho zo svojej štruktúry púšťa smerom von počas celej noci (teda niekoľko hodín). To výrazne narúša Váš spánok a oddych. Pena vypustí toto „akumulované“ teplo behom 30 minút a Vám zaručí kvalitný a ničím nerušený spánok. Možno teda povedať – v zime hreje, v lete chladí.
Rôzne pohľady stavebníkov a architektov na difúznu „otvorenosť“ alebo „uzavretosť“ domu, neumožňujú odpovedať 100% správne na túto otázku, resp. neexistuje správna odpoveď a aplikácia parozábrany je na klientovi. My ju odporúčame minimálne v miestach so zvýšeným výskytom vodných pár.
Naša webová lokalita využíva súbory cookies. Pre viac informácií kliknite sem. Rozumiem